Tiltai į kitą žmogų


Ar kada pagalvojai, kad tiltas tai ne tik statinys, jungiantis kelius per žemiau esančią upę, kanalą, tarpeklį ar dar bala žino ką? Tiltus gali tiesti kiekvienas iš mūsų. Taip, taip, teisingai perskaitei, KIEKVIENAS IŠ MŪSŲ. Tas tiltas tiesiamas į kitą žmogų ir tikriausiai jis šimtus kartų vertingesnis už tą mums įprastą tiltą, kuriuo žingsniuojame vos ne kas dieną.

????????????????????????????????????

Kaip tik visai neseniai, rugsėjo 29 – spalio 1 dienomis, paauglių grupė išvažiuojamajame savaitgalyje „TILTAI“ Bražuolės kaime tiesė mums taip neįprastus, bet gyvenime be galo svarbius ir vertingus tiltus. Nuotykį pradėjome penktadienio vakarą įsėdę į autobusą, vežantį į Trakus, kur atvykę  sužinojome nemažai naujo apie Dievo motiną Mariją. Kelionė tęsėsi penkių kilometrų žygiu į Bražuolės kaimą, kur ir apsistojome. Visą savaitgalį palaikėme vieni kitus, mokėmės dirbti kaip vienas kumštis, bandėme klausti ir atsakyti į didžiuosius gyvenimo klausimus. Juk paauglystė ir skirta klausti ir ieškoti atsakymų!

Taip pat teko padirbėti nešiojant akmenis, grėbiant šieną, ravint žoles. Už darbą buvome apdovanoti – galėjome pasijodinėti arkliais. Kaip dirbti komandoje, mokėmės ir statydami makaronų tiltus. Pala pala – MAKARONŲ?!?! Na taip, teisingai,  ma-ka-ro-nų. Vakarą pasitikome šv. Mišiomis, kurias aukojo  kunigas Mozė. Po šv. Mišių aprimus dvasiškai, atėjo laikas pailsėti ir fiziškai – visų laukė pirtis ir… nakties diskusija tikėjimo tema. Ar pavyko rasti atsakymus į rūpėjusius klausimus, kiekvienas, manau, atsakys asmeniškai, bet tikrai galiu teigti, kad peno apmąstymams gauta su kaupu.

 Nenumaldomai artėjant laikui grįžti į namus, sekmadienio būta kiek ramesnio. Išbandėme savo, kaip grupės, jėgas veikti vieningai patyriminėse užduotyse. Ar pavyko? Be abejo, pavyko! Smagu stebėti tiek išore, tiek vidumi augančią grupę, kuri sugeba darniai rasti kompromisą atlikdama įvairias užduotis, ieškodama atsakymų į filosofinius klausimus.

Tiltas pastatomas ne per dieną. Tai ilgas ir sudėtingas procesas, reikalaujantis daug pastangų. Per  šį savaitgalį pradėtas statyti ne vienas tiltas kito žmogaus link. Kai kurie jų gal grius, o vėliau vėl prasidės ilgas ir kartais kiek varginantis statymo procesas. Bet – verta. Tieskime tiltus į kitus žmones, į gražesnius gyvenimo etapus ir į atviresnę širdį, visų pirma, patiems sau.

Drauge stačiusi tiltus Vitalija

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????