Robotika – kas tai?


Per rudens atostogas šeši „Vilties angelo“ berniukai dalyvavo Robotikos mokyklos organizuotoje stovykloje „Misija: išgelbėk planetą Žemę“. Dėkojame dienos centro savanorei Violetai, kuri dovanojo šią keturių dienų stovyklą mūsų vaikams. Tokia patirtis vaikams padeda atpažinti savo gebėjimus, labiau pasitikėti savimi, drąsiau ir atviriau bendrauti.

Štai ką jie pasakoja.

img_4243 

Maksimas (7 metai)

Buvo galima sukonstruoti robotą, kompiuteriu sukurti žaidimą, o jeigu nepavyksta, tai tiesiog žaisti. Aš žaidžiau žaidimą, kur tokie mažyliai eina per tiltą… Truputį man pavyko, truputį nepavyko… Aš sukonstravau mažą robotą ir padariau variklį. Mano robotas moka judėti į priekį brum brum… Dar kartą norėčiau dalyvauti tokioje stovykloje, buvo linksma, susiradau kelis naujus draugus.

zenia

Jevgenijus (15 metų)

Kūryba, darbas su kompais… Kūrėm bazę nuo zombių. Gal mažesni vaikai galėtų daugiau papasakoti, nes aš daugiau programavau, kūriau žaidimą. Žiūrėjau, kaip padarė kiti, ir bandžiau padaryti pats. Spėjau padaryti, džiaugiuosi. Tikėjausi kitokio efekto, bet, aišku, smagu. Susipažinau su „X faktoriaus“ žvaigžde Jonatanu, jis buvo vadovas.

 ????????????????????????????????????

Žygimantas (11 metų)

Iš lego detalių konstravome robotus, programavome, su robotais reikėjo išgelbėti zombius, brovėmės į parduotuvę, griovėme sienas. Mano robotas turėjo du priekinius ratus, judėjo į priekį ir, jeigu pamato sieną, tai apsisuka ir važiuoja atgal. Vadovai buvo faini, bet buvo nesklandumų, truputį pykomės. Susiradau gerą naują draugą Saulių. Norėčiau dar į tokią stovyklą!

????????????????????????????????????

Gabrielius (12 metų)

Konstravom robotus, kūrėm žaidimus, eidavom valgyti… Aš sukūriau žaidimą, kur žmogus turėjo išgelbėti katę nuo zombių, kuri buvo medyje. Reikėjo iš kompiuterio perkelti informaciją į robotą. Prie roboto montuojamas variklis ir akumuliatorus. Jis važiuoja į priekį ir gali daryti posūkius. Sužinojau apie dronus, kad jie būna lenktyniniai. Tik buvo sunku keltis anksti ryte, juk tai buvo atostogų savaitė…

Vaikų nuotraukos iš dienos centro archyvo.